Home Získávání obrazu
Získávání obrazu
Napsal uživatel Tomáš Michálek
Neděle, 28 Únor 2010 20:03

Rentgenotelevizní zobrazovací systémy se využívají pro tvorbu snímků v reálném čase. Úkolem RTG-TV není trvale zachytit informaci, ale v případě potřeby je možné snímky uchovat na paměťovém médiu. K převádění RTG obrazu na televizní se používá RTG-TV převaděč. RTG-TV převaděč je zesilovač obrazu, vakuová součástka, se vstupním oknem potaženým luminoforem a fotokatodou, která převádí dopadající RTG záření na fotoelektrony. Ty jsou ovlivňovány elektrodovým systémem převaděče, tvořícím elektronovou optiku a dopadají na stínítko, na kterém vzniká zmenšený obraz s vyšším jasem, ve viditelné oblasti záření. Tento obraz se pak snímá televizním systémem, zobrazuje a v případě potřeby digitalizuje a ukládá.

Blokové schéma RTG-TV systému:

Aktualizováno Pondělí, 16 Srpen 2010 08:21

Internetový portál RTG, Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates